חלונות אלומיניום בימינו

בימינו חלונות אלומיניום כבר מפסיקים להיות הבחירה המיידית של רבים כאשר הם מתלבטים אילו חלונות לבית לרכוש. במקביל, חלונות מעץ הופכים להיות מאוד פופולאריים וחלונות אלומיניום נשכחים. אנשים מעוניינים רק בביצועים הטובים ביותר כאשר זה מגיע לחלונות שיהיו בביתם. חלק נרחב מחלונות האלומיניום שנמכרים בארץ גם מיוצרים בארץ, מפרופילים שלרוב גם מיוצרים בארץ.

עם זאת, ניתן בימינו למצוא חברות רבות אשר מייבאות לארץ תחליף איכותי יותר ואפילו בר השגה ולא מאוד יקר לחלונות אלומיניום – חלונות עץחלונות עץ רבים הם מהאיכותיים ביותר שניתן להשיג בשוק הישראלי. לעומת חלונות אלומיניום, חלונות עץ מגיעים עם רמת בידוד גבוהה מאוד – גם מבחינה אקוסטית וגם תרמית. ניתן להשיג חלונות לבית מעץ שעשויים מפרופיל 68 מ"מ עץ מלא רב שכבתי שעבר תהליך שימור וייבוש . דבר זה הופך את החלון לבעל עמידות טובה יותר לאורך שנים. לרוב, חלונות אלומיניום מוליכים חום באופן ניכר לעומת חלונות עץ ולמעשה אפילו 400 יותר מעץ. לכן, כאשר מדובר ברמת בידוד, ברור שחלונות לבית מעץ הן הבחירה החכמה יותר.

הולכת חום און קור גורמת למעשה לכך שהטמפרטורה החיצונית תעבור לתוך הבית, ולכן עבודות אלומיניום בירושלים אינם מבודדים כלל את הבית, בעיקר לעומת חלונות עץ. חלונות העץ מיובאים על ידי חברות מסוימות מיוצרים על ידי מיטב החברות באירופה והם עומדים בתקינה האירופאית. ניתן דגש על תקן CE המאשר מכירת מוצרים בגרמניה ושוויץ בפרט ובאירופה כולה בכלל. הרי ברור שבארצות הקרות הללו בהן חודשי החורף הם קשים במיוחד יש צורך בבידוד ברמה הגבוהה ביותר. חלונות לשימור אלה הם בעלי מנגנון פתיחה איכותי העשוי סגסוגת פלדה מגולוונת שמסייע לעמידות לאורך שנים רבות.

לרוב חלונות אלומיניום הינם בעלי מנגנון הזזה שאינו מאפשר לחלון להיאטם לחלוטין, ובכך לעיתים מרגישים תוך הבית חום או קור שעוברים דרך החלון. בנוסף, הזכוכית שמשמשת את רוב יצרני חלונות האלומיניום היא זכוכית בשם זכוכית בידודית שהיא רק בעובי 2 מ"מ.  אך לעומת חלונות אלה, הזכוכית הסטנדרטית שמגיעה עם חלונות לבית מעץ היא בעובי 4 מ"מ של זכוכית ו-16 מ"מ של גז ארדון שהוא מבודד איכותי במיוחד ומעליו עוד שכבת זכוכית בעובי 4 מ"מ. ברוב המקרים ניתן להזמין את הזכוכית בצבעים שונים, מחוסמת, טריפלקס ועוד אפשריות רבות נוספות שתלויות בחברה ממנה מזמינים את החלון.